Обрати сторінку

Інтернаціоналізація

Кафедра міжнародних економічних відносин

Інтернаціоналізація

   Інтернаціоналізація та міжнародне співробітництво відіграють ключову роль серед пріоритетних напрямків інтеграції кафедри міжнародних економічних відносин до європейського та світового наукового простору.
   Колектив кафедри та здобувачі освіти щороку приймають участь у програмах міжнародної академічної мобільності в рамках угод про співпрацю з провідними європейськими ЗВО-партнерами з Польщі, Італії, Румунії, Словаччини, за програмами Erasmus+, Horizon 2020, в рамках проєктів Британської Ради в Україні, Американських рад з міжнародної освіти, за підтримки Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща, Міністерства закордонних справ Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України тощо.

Жовтень 2020. Науковий семінар професора Яна Половчика
На науковому семінарі, який відбувся 16 жовтня 2020 року у форматі Skype-конференції, відбулось обговорення напрямків дослідження здобувачів третього освітньо-наукового ступеня вищої освіти, які навчаються за ОНП 073 “Менеджмент” (Дмитро Польгуль) та 292 “Міжнародні економічні відносини” (Олександр Заступ і Сергій Гулько) та керівником або співкерівником яких є професор Ян Половчик.
У науковому семінарі взяли участь: професор, габілітований доктор економічних наук Ян Половчик (Познань, Польща), проректор з наукової роботи Донецького національного університету імені Василя Стуса, професор Ілля Хаджинов, в.о. декана економічного факультету, професор Тетяна Орєхова, зав. кафедрою менеджменту та поведінкової економіки, професор Ольга Дороніна, здобувачі третього освітньо-наукового ступеня вищої освіти спеціальностей 073 “Менеджмент” та 292 “Міжнародні економічні відносини”.
Співпраця з Університетом імені Томаша Бати в Зліні (Чехія)
12-14 листопада 2019 року відбувся триденний візит д.е.н., професора Орєхової Т.В. в Університет імені Томаша Бати в Зліні (Чехія): зустріч з ректором Університету професором Vladimir Sedlarik, який підтримав розвиток співробітництва з Донецьким національним університетом імені Василя Стуса та надав 10 стипендій на мобільність студентам в Університет імені Томаша Бати на весняний семестр; зустріч з представниками міжнародного відділу, що надає повну організаційну підтримку студентам, які приїздять за програмами обміну; з деканами гуманітарного, технологічного факультетів, факультету прикладних інформаційних технологій і факультету економіки та менеджменту
Червень 2019. Професори академії імені Яна Даглуша презентували аспірантську програму STER

До Стусівського університету з робочим візитом завітали представники Академії імені Яна Длугоша в Ченстохові (UJD) (Республіка Польща): професори Івона Новаковська-Кемпна і Катажина Янус. Вони презентували умови навчання на аспірантській програмі STER в Докторській школі в м. Ченстохова, яка передбачає безкоштовне навчання в аспірантурі для іноземців, що планують писати кандидатську дисертацію у галузі мовознавства або літературознавства.

Серед почесних гостей на презентацію програми завітала представник Генерального Консульства РП у Вінниці — віцеконсул з політично-економічних питань Агнєшка Гуральска.

Детальніше

Травень 2019. Візит колег зі і Стопанської (Господарської) Академії імені Дм.А. Ценова

З 13 по 17 травня кафедра фінансів і банківської справи ДонНУ імені Василя Стуса приймала гостей із сонячної Болгарії. За программою «Еразмус + Staff Mobility for Training» до Стусівського університету приїхали колеги зі Стопанської (Господарської) Академії імені Дм.А. Ценова, що в Свіштові. Викладачі кафедри фінансів і кредиту Академії, старший викладач Петко Ангелов та асистент Танер Ізмаілов, вперше були в Вінниці, і тому все їх цікавило — люди, місто, історичні пам’ятки та сучасні події. Прогулюючись вулиця міста, вони мали можливість побачити й почути світломузикальну виставу відомого всій Європі фонтану; пройтися центром міста, помилуватися знаковою спорудою — вінницькою Вежею, прогулятися парком та зробити світлини біля того місця, що найбільш до вподоби туристам — «I love Vinnytsia»!

За їхніми словами Вінниця зачарувала своєю вишуканістю, затишком та енергійністю водночас, старовиною архітектрою та сучасними житловими масивами. Проте найбільше враження та відчуття гордості вони отримали після відвідин музею-садиби М.І.Пирогова, чиє ім’я відомо та шанується і в Болгарії, і в інших країнах світу.

Детальніше

Березень 2019. Візит голови Представництва ЄС в Україні

У рамках співпраці Донецького національного університету імені Василя Стуса та Представництва ЄС в Україні 21 березня з візитом до університету завітав голова Представництва посол Хюг Мінгареллі. У рамках візиту відбулася зустріч з керівництвом та студентами вишу. Під час розмови з ректором Романом Гринюком пан Мінгареллі поцікавився історією переїзду Університету, діяльністю й життям ЗВО на Вінниччині. Під час розмови було окреслено питання продовження співпраці та перспективи на майбутнє.

Унікальна можливість випала студентам Стусівського університету – поспілкуватися з паном Послом та поставити йому хвилюючі запитання. 

Детальніше

Співпраця з Університетом Савой Мон Блан (Франція) в рамках Erasmus +

11-17 лютого 2019 року професор Орєхова Т.В. взяла участь у програмі академічного мобільності Erasmus +, яка проходила в Університеті Савой Мон Блан (Франція). В рамках мобільності у форматі тренінгу обговорювались можливості подвійного керівництва PhD, академічна мобільність та участь в проектах ЄС.

Детальніше за посиланням

Грудень 2018. Лекція офіційного представника Міжнародного валютного фонду

Викладачі, молоді вчені та студенти економічного факультету разом із доцентом кафедри міжнародних економічних відносин Атаманчук З.А. відвідали лекцію офіційного представника Міжнародного валютного фонду Йостана Люнгмана, який був з
ознайомчим візитом у м. Вінниця. Під час зустрічі дізналися про основні напрями діяльності  МВФ в Україні та перспективами розвитку вітчизняної економіки.
Позитивним є те, що молоді вчені мали можливість задати цікаві питання і одразу отримувати на них вичерпні відповіді. Для прикладу студентку Катерину Барткову цікавило питання стимулювання малого і середнього бізнесу і позицію Фонду у цьому питанні.

Детальніше

Травень 2018. Зустріч студентів з представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні

15 травня у коворкінг-центрі ДонНУ імені Василя Стуса відбулася зустріч студентів з представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні: Оріано Мікалетті, координатором групи спостерігачів у м. Чернівці, Людмила Паламар, фахівцем із зовнішніх зв’язків СММ ОБСЄ, Вольфганг Спорер, керівником відділу з питань людського виміру.

Модератором заходу виступила Людмила Паламар, фахівець із зовнішніх зв’язків СММ ОБСЄ. Пан Гюнтер Гугенбергер, спостерігач, розповів про роботу СММ ОБСЄ в Україні з презентацією “ФАКТИ МАЮТЬ ЗНАЧЕННЯ”. Пан Вольфганг Спорер, керівник відділу з питань людського виміру, наголосив про основні проблеми, що стосуються імплементації принципів ОБСЄ та відображення їх у звітах СММ щодо ситуації на Донбасі та за його межами.

Під час зустрічі студенти активно задавали спостерігачам ОБСЄ цікаві та гострі питання про порушення режиму тиші, про перетин кордону на лінії розмежування підконтрольної та непідконтрольної територій, про реалізацію Мінських домовленостей, та приймали участь у вікторині. Найкмітливіші отримали приємні подарунки.

Детальніше

Травень 2018. Зустріч студентів та викладачів з доктором філософії в економіці, професором Школи Менеджменту ім. Везерхеда університету Кейс Вестерн Резерв (США) і науковим співробітником Економічного Наукового Інституту Романом Шереметою

11 травня у Донецькому національному університеті імені Василя Стуса відбулася зустріч з доктором філософії в економіці, професором Школи Менеджменту ім. Везерхеда університету Кейс Вестерн Резерв (США) і науковим співробітником Економічного Наукового Інституту Романом Шереметою.
Під час першої зустрічі на економічному факультеті Роман Шеремета розповів як Україні стати успішною. Аудиторія молодих науковців проявила велику зацікавленість до актуальної теми сьогодення.
Наступна зустріч була присвячена особливостям ранжування університетів, журналів та професорів у світі. Роман Шеремета акцентував увагу аудиторії на критеріях ранжування університетів та журналів, пояснював чому українські університети та науковці займають низькі позиції у світі.

Детальніше

Квітень 2018. Зустріч студентів економічного факультету з координаторкою Програми імені Фулбрайта, Інною Бариш, та американським стипендіатом Програми, випускником Університету Мериленд, США, Аароном Кеннетом

3 квітня, у коворкінг-центрі ДонНУ імені Василя Стуса відбулася зустріч з координаторкою Програми імені Фулбрайта, Інною Бариш, та американським стипендіатом Програми, випускником Університету Мериленд, США, Аароном Кеннетом. Пані Інна та пан Аарон розповіли про можливості, що надає програма, умови участі у конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій для навчання, стажування та проведення досліджень в університетах США, а також про особливості вибору американських університетів для фіналістів Програми та умови гранту.

Детальніше

Лютий 2018. Візит Посла Федеративної Республіки Німеччина в Україні, Пана д-р Ернст Райхель
8 лютого 2018 року до ДонНУ імені Василя Стуса завітав Надзвичайний та Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні, Пан д-р Ернст Райхель. Пан Посол зустрівся з адміністрацією Університету: ректором Романом  Гринюком, проректором з міжнародних зв’язків Тетяною Орєховою та проректором з науки Іллею Хаджиновим, а також з в.о. завідувача кафедри германської філології Оленою Білецькою.
Ректор Роман Гринюк презентував Університет та його історію. Учасники зустрічі окреслили подальші напрямки співробітництва з університетами Німеччини, перспективи співпраці за програмою DAAD, а саме –  запрошення лектора DAAD до ДонНУ імені Василя Стуса на довгостроковій основі. Пан д-р Ернст Райхель та представники адміністрації обговорили дорожню карту за напрямками популяризації німецької мови шляхом організації мовних курсів для студентів, викладачів та співробітників, розширення партнерської бази з німецькими вишами, участі у німецьких програмах студентських обмінів та стажувань для викладачів, а також розробки та запровадження програм “подвійних” дипломів і дуальної освіти.

Детальніше

Листопад 2017. Візит професора Господарської Академії Д.А. Ценова у Свіштові (Болгарія), Андря Захарієва
22 листопада 2017 р. до Донецького національного університету імені Василя Стуса з метою читання лекцій для аспірантів та студентів економічного факультету в рамках програми Erasmus+ завітав професор Господарської Академії Д.А. Ценова у Свіштові (Болгарія), Андрій Захарієв.
Першочергово відбулася зустріч професора з ректором, Романом Гринюком. Під час зустрічі було підписано додаток до Угоди про програму “подвійних” дипломів з міжнародного фінансового менеджменту з нашим надійним партнером – Господарською Академією Д.А. Ценова (Болгарія).

Детальніше

Жовтень 2017. Лекція начальника відділу стратегічного планування Міністерства транспорту Литви, к.е.н., доцента Університету Миколаса Ромериса (м. Вільнюс) Марюс Ланскоронкис на тему: “Розвиток ефективних механізмів співробітництва бізнесу та науки. Технопарки”
12 жовтня на економічному факультеті була проведена лекція англійською мовою на тему “Розвиток ефективних механізмів співробітництва бізнесу та науки. Технопарки”, яку прочитав Марюс Ланскоронкис, начальник відділу стратегічного планування Міністерства транспорту Литви, к.е.н., доцент Університету Миколаса Ромериса(м. Вільнюс).
Студенти, аспіранти і викладачі мали можливість ознайомития з особливостями та перевагами взаємодії держави, ВНЗ і бізнесу в межах створення та розвитку наукового парку.

Детальніше

Липень 2017. Візит міжнародної делегації з країн Європейського Союзу та США

27 липня Донецький національний університет імені Василя Стуса гостинно прийняв міжнародну делегацію з країн Європейського Союзу та США. Адміністрація Університету та представники міської влади Вінниці провели продуктивні перемовини з керівництвом провідних компаній, зокрема, «Pegaso Consulting Ltd», «Agenda Ltd» (Болгарія), «Vitava d.o.o.» (Словенія), «Interlink Trade Finance Co» (США), а також з професорами Другого університету Неаполя «Luigi Vanvitelli» (Італія) та Європейського політехнічного університету (Болгарія).

Ректор ДонНУ професор Роман Гринюк презентував Alma Mater іноземним партнерам. Директор технопарку «Benecon» (Італія) пан Карміне Гамбарделла та директор наукового парку “ДонНУ-Поділля” Юрій Клименко обмінялися досвідом та розповіли про своє бачення подальшої співпраці у сфері розвитку наукових фундаментальних та прикладних досліджень. Декани природничих факультетів ДонНУ імені Василя Стуса розповіли про наші наукові здобутки та відновлення матеріально-технічної бази.

Детальніше

Жовтень 2016. Лекція Яна Польовчика, професора Університету економіки і бізнесу (м. Познань, Польща).

12 жовтня відбулася відкрита лекція для усіх студенти, аспірантів, викладачів, співробітників економічного факультету проведена нашим зарубіжним партнером Яном Польовчиком, професором Університету економіки і бізнесу (м. Познань, Польща).

Говорила про інноавації, створення інноваційних продуктів та ефективне партнерство в процесі інноваційної діяльності. Професор Ян Польовчик поділився досвідом інноваційної діяльності Польщі та розповів про напрацювання польських науковців.

Детальніше