Обрати сторінку

Науковий простір можливостей

Розвиток студентської науки: 

     Студенти економічного факультету приймають активну участь олімпіадах (з навчальних дисциплін та спеціальностей), конкурсах наукових робіт різного рівня (міжнародних, всеукраїнських, локальних тощо). Такою активність охоплено велика кількість здобувачів вищої освіти першого-другого освітніх рівнів. Оголошений в середині березня поточного року карантин вніс певні корегування – масові наукові заходи в очному форматі були скасовані (ІІ тур Всеукраїнських олімпіад з дисциплін та спеціальностей), або переведені у дистанційний формат (ІІ тур конкурсів наукових робіт, наукові конференції та ін.). 

У поточному році студенти факультету взяли участь та отримали перемогу у таких наукових конкурсах: 

  • VІ Міжнародний конкурс студентських наукових робіт «Кредитно-банківська система: історія, сучасність та перспективи розвитку»  (диплом за 2 місце);  
  • Міжнародний конкурс наукових робіт і творчих проєктів студентів і аспірантів у сфері застосування IT (Караганда, Казахстан) (диплом за 1 та 3 місця); 
  • Міжнародний конкурс «Black Sea Science 2020» (диплом за 2 місце); 
  • Всеукраїнський конкурс наукових робіт за спеціальністю «Маркетинг» (диплом І ступеня); 
  • Всеукраїнський конкурс наукових робіт за спеціальністю «УПЕП» (диплом ІІ ступеня); 
  • Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «Фінанси і кредит» (диплом ІІІ ступеня); 
  • Конкурс студентських дипломних робіт зі спеціальності «Маркетинг»  (диплом І ступеня) тощо.  

     На березень 2020 р. на базі кафедри підприємництва, просторової та корпоративної економіки було намічено проведення ІІ туру Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Економіка підприємства», а на квітень – проведення Відкритої студентської олімпіади з економічної теорії у 2019-2020 н.р. Зазначені заходи перенесено на період після закінчення карантину.  

    Традиційною є участь наших студентів у Міжнародному студентському конкурсі з інвестиційних досліджень «CFA Institute Research Challenge», команда факультету стала учасником півфіналу. З 2017 р. студентські команди факультету приймають участь у Міжнародній студентській бізнес-грі «Корпорація ідей» (м. Харків). Цього року команда факультету отримала диплом за ІІІ місце. 

    Команда студентів спеціальності «Маркетинг» (Вовколуп А., Денисова А, Полищук А. и Любинчак К.) під керівництвом доцента Буги Н.Ю. отримали диплом ІІ ступеня на 11-ому національному фестивалі соціальної реклами (м. Київ, 24.10.2019). 

Презентація дослідницьких результатів молодих вчених у рамках щорічних наукових конференцій – добра традиція економічного факультету Донецького національного університету імені Василя Стуса. І цієї весни вже ХXІ Всеукраїнська наукова конференція студентів та молодих вчених «Проблеми розвитку соціально-економічних систем в національній та глобальній економіці» (15-16 квітня) стала майданчиком для обговорення актуальних наукових проблем та трендів економіки, управління та міжнародних економічних відносин.