Кафедра менеджменту та поведінкової економіки

«Талант виграє ігри, а командна робота чемпіонати»

«Хороший менеджмент — це мистецтво зробити проблеми настільки цікавими та їх рішення настільки конструктивними, що будь-хто захоче зайнятися ними»

Кафедра менеджменту та поведінкової економіки була створена в 2017 році на основі злиття двох кафедр – кафедри менеджменту та кафедри управління персоналом та економіки праці. Перша була заснована у 1969 році як одна з перших кафедр економічного факультету, метою якої було задоволення попиту економіки у фахівцях з ефективного управління господарською діяльністю та соціальним розвитком організацій. Друга відкрита у 1974 році з метою підготовки фахівців у сфері управління персоналом, наукової організації праці, оплати і нормування та соціально-психологічних засад управління.

Місія кафедри менеджменту та поведінкової економіки Донецького національного університету імені Василя Стуса – підготовка професіоналів у сфері економіки та менеджменту (конкурентоспроможних, інтелектуальних та інноваційних, гармонійно розвинутих), які інтегровані у суспільство та здатні нести відповідальність за діяльність керованої ними організації.

Стратегічна мета кафедри – на основі розвитку кадрового, наукового та інноваційного потенціалу кафедри забезпечити високу якість підготовки менеджерів, фахівців з управління персоналом та економістів з праці, які будуть затребувані ринком праці, будуть володіти навичками майбутнього та будуть спроможні вирішувати складні (комплексні) фахові завдання.

Напрями розвитку кафедри на 2019-2024 роки щодо реалізації стратегічної мети:

1. зміцнення кадрового потенціалу та підвищення рівня його лояльності;

2. розвиток наукового потенціалу та проектної діяльності;

3. реалізація нової парадигми забезпечення якості вищої освіти;

4. інтернаціоналізація освітньої та наукової діяльності;

5. оновлення форм профорієнтаційної роботи та маркетингового просування освітньо-наукових послуг;

6. формування світоглядного простору розвитку особистості.

Кафедра здійснює підготовку здобувачів вищої освіти за спеціальностями «Економіка», «Менеджмент», «Соціальне забезпечення» за трьома ступенями освіти: бакалавр, магістр, доктор філософії.

Здобувачі вищої освіти навчаються за наступними освітніми програмами:

051 Бізнес-економіка (Бізнес-аналітика. Економіка підприємства. Управління персоналом) (СО “Бакалавр”);

051 Економіка (СО “Доктор філософії”);

073 Менеджмент (СО “Бакалавр”);

073 Менеджмент організацій та адміністрування» (СО “Магістр”);

073 Менеджмент (СО “Доктор філософії”);

232 Соціальне підприємництво (СО “Магістр”).

Викладацький склад кафедри представлений висококваліфікованими фахівцями у сфері економіки, менеджменту та HR-менеджменту, які постійно підвищують рівень своєї кваліфікації відповідно до сучасних вимог. Здійснюючи освітню і наукову діяльність, кафедра розвиває зовнішні зв’язки із провідними навчальними закладами, організаціями та підприємствами, органами державної влади України, ближнього і далекого зарубіжжя, що дозволяє здійснювати підготовку спеціалістів високої якості.

На кафедрі розвиваються наукові школи з дослідження сучасних проблем управління персоналом і економіки праці та сучасних проблем менеджменту. Ведеться підготовка докторів філософії та докторів наук, науковці кафедри приймають активну участь у підготовці наукових кадрів вищої кваліфікації (керівництво докторантами та аспірантами, членство у спеціалізованих вчених радах в інших ЗВО, виступи у якості офіційних опонентів, рецензування дисертаційних робіт та авторефератів); входять до складу редакційних колегій вітчизняних та зарубіжних наукових журналів («Економіка і організація управління»; «Соціально-трудові відносини»; «Economic and law paradigm of modern society»).

Розвивається наукова діяльність здобувачів вищої освіти, ефективність якої знаходить відображення в публікаціях студентів, участі їх в наукових конференціях, олімпіадах, конкурсах студентських наукових робіт та магістерських робіт.

Міжнародний контекст освітньої та науково-практичної діяльності кафедри реалізується за такими напрямами:

– участь студентів та викладачів кафедри у програмах міжнародної академічної мобільності, зокрема у програмі Erasmus+;

– участь викладачів кафедри у реалізації міжнародних проектів (Проект TACIS-TEMPUS Impress, Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), програма MATRA: проект «Освітня онлайн платформа розвитку підприємницьких та соціальних компетенцій населення Донбасу», проект Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Інтегрований розвиток міст в Україні» та ін.)

– участь у наукових заходах, що проводяться закордонними ЗВО;

– закордонні стажування.

Історія розвитку кафедри менеджменту та поведінкової економіки є історією двох кафедр економічного факультету.

Кафедра менеджменту була заснована в 1969 році як кафедра економіки, організації і управління промисловими підприємствами з метою задоволення попиту економіки у фахівцях з  ефективного управління господарською діяльністю та соціальним розвитком організацій…

Спеціальність 051 «Економіка»

Освітня програма «Бізнес-економіка (Бізнес-аналітика. Економіка підприємства. Управління персоналом)» (СО «Бакалавр)

Освітня програма «Економіка» (СО «Доктор філософії»)