Кафедра менеджменту та поведінкової економіки
«Талант виграє ігри, а командна робота чемпіонати»
«Хороший менеджмент — це мистецтво зробити проблеми настільки цікавими та їх рішення настільки конструктивними, що будь-хто захоче зайнятися ними»
Кафедра менеджменту та поведінкової економіки була створена в 2017 році на основі злиття двох кафедр – кафедри менеджменту та кафедри управління персоналом та економіки праці. Перша була заснована у 1969 році як одна з перших кафедр економічного факультету, метою якої було задоволення попиту економіки у фахівцях з ефективного управління господарською діяльністю та соціальним розвитком організацій. Друга відкрита у 1974 році з метою підготовки фахівців у сфері управління персоналом, наукової організації праці, оплати і нормування та соціально-психологічних засад управління.
Місія кафедри менеджменту та поведінкової економіки Донецького національного університету імені Василя Стуса – підготовка професіоналів у сфері економіки та менеджменту (конкурентоспроможних, інтелектуальних та інноваційних, гармонійно розвинутих), які інтегровані у суспільство та здатні нести відповідальність за діяльність керованої ними організації.
Стратегічна мета кафедри – на основі розвитку кадрового, наукового та інноваційного потенціалу кафедри забезпечити високу якість підготовки менеджерів, фахівців з управління персоналом та економістів з праці, які будуть затребувані ринком праці, будуть володіти навичками майбутнього та будуть спроможні вирішувати складні (комплексні) фахові завдання.
Напрями розвитку кафедри на 2019-2024 роки щодо реалізації стратегічної мети:
- зміцнення кадрового потенціалу та підвищення рівня його лояльності;
- розвиток наукового потенціалу та проектної діяльності;
- реалізація нової парадигми забезпечення якості вищої освіти;
- інтернаціоналізація освітньої та наукової діяльності;
- оновлення форм профорієнтаційної роботи та маркетингового просування освітньо-наукових послуг;
- формування світоглядного простору розвитку особистості.
Кафедра здійснює підготовку здобувачів вищої освіти за спеціальностями «Економіка» та «Менеджмент» за трьома ступенями освіти: бакалавр, магістр, доктор філософії.
Здобувачі вищої освіти навчаються за наступними освітніми програмами:
051 Бізнес-економіка (Бізнес-аналітика. Економіка підприємства. Управління персоналом) (СО “Бакалавр”);
051 Управління персоналом та економіка праці (СО “Магістр”);
051 Економіка (СО “Доктор філософії”);
073 Менеджмент (СО “Бакалавр”);
073 Менеджмент персоналу (СО “Бакалавр”);
073 Менеджмент організацій та адміністрування» (СО “Магістр”);
073 Менеджмент у судовій сфері (СО “Магістр”);
073 Управління закладами освіти (СО “Магістр”);
073 Менеджмент (СО “Доктор філософії”).
Викладацький склад кафедри представлений висококваліфікованими фахівцями у сфері економіки, менеджменту та HR-менеджменту, які постійно підвищують рівень своєї кваліфікації відповідно до сучасних вимог. Здійснюючи освітню і наукову діяльність, кафедра розвиває зовнішні зв’язки із провідними навчальними закладами, організаціями та підприємствами, органами державної влади України, ближнього і далекого зарубіжжя, що дозволяє здійснювати підготовку спеціалістів високої якості.
На кафедрі розвиваються наукові школи з дослідження сучасних проблем управління персоналом і економіки праці та сучасних проблем менеджменту. Ведеться підготовка докторів філософії та докторів наук, науковці кафедри приймають активну участь у підготовці наукових кадрів вищої кваліфікації (керівництво докторантами та аспірантами, членство у спеціалізованих вчених радах в інших ЗВО, виступи у якості офіційних опонентів, рецензування дисертаційних робіт та авторефератів); входять до складу редакційних колегій вітчизняних та зарубіжних наукових журналів («Економіка і організація управління»; «Соціально-трудові відносини»; «Economic and law paradigm of modern society»).
Кафедра виступила ініціатором розробки міжкафедральної наукової тематики «Інтегрований розвиток територій: кадрова, маркетингова та інноваційна складові» (2017-2020 рр., номер держреєстрації 0117U004138), наукові дослідження викладачами кафедри також ведуться в рамках ініціативної науково-дослідної теми «Методологія конвергентного менеджменту інноваційного розвитку регіональних економічних систем» (2017-2021 рр., номер держреєстрації 0117U006342).
Розвивається наукова діяльність студентів, ефективність якої знаходить відображення в публікаціях студентів, участі в наукових конференціях, перемогах у Всеукраїнській олімпіаді зі спеціальності «Управління персоналом та економіка праці», Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт та Всеукраїнському конкурсі дипломних (магістерських) робіт із зазначеної спеціальності, а також зі спеціальності «Менеджмент персоналу».
Міжнародний контекст освітньої та науково-практичної діяльності кафедри реалізується за такими напрямами:
– участь студентів та викладачів кафедри у програмах міжнародної академічної мобільності, зокрема у програмі Erasmus+;
– участь викладачів кафедри у реалізації міжнародних проектів (Проект TACIS-TEMPUS Impress, Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), програма MATRA: проект «Освітня он-лайн платформа розвитку підприємницьких та соціальних компетенцій населення Донбасу», проект Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Інтегрований розвиток міст в Україні» та ін.)
– участь у наукових заходах, що проводяться закордонними ЗВО;
– закордонні стажування.
Історія кафедри
Історія розвитку кафедри менеджменту та поведінкової економіки є історією двох кафедр економічного факультету.
Кафедра менеджменту була заснована в 1969 році як кафедра економіки, організації і управління промисловими підприємствами з метою задоволення попиту економіки у фахівцях з ефективного управління господарською діяльністю та соціальним розвитком організацій…