Обрати сторінку

Історія кафедри

Історія кафедри

Кафедру було засновано у 1972 році. Це одна з найстаріших кафедр економічного факультету ДонНУ імені Василя Стуса.

Реагуючи на зміни, що відбувалися в державі та адаптуючись до потреб суспільства, назва кафедри теж змінювалась:

  • З 1972 р. – «Економіка і організація матеріально-технічного забезпечення»;
  • З 1990 р. – «Управління матеріальними ресурсами і організація оптової торгівлі засобами виробництва»;
  • З 1993 р. – «Маркетинг»;
  • З 01.07.2022 р. – «Маркетинг та бізнес-аналітика» (об’єднання кафедри маркетингу та кафедри економічної та управлінської аналітики)

Із дня заснування й до 2013 року, впродовж 42 років, кафедру очолював Бєлявцев Михайло Іванович, к.е.н, професор, академік АЕН України, «Відмінник вищої школи СРСР» та «Відмінник освіти України», «Заслужений працівник освіти України».

З 2013 року керівництво кафедрою перейшло до доктора економічних наук, професора Володимира Яковича Омельченка. Нагороджений почесними знаками «Відмінник освіти України» та «Петро Могила», золотою медаллю ім. М.І. Туган-Барановського Академії економічних наук України.

З жовтня 2014 року і до теперішнього часу кафедру очолює к.е.н., доцент Боєнко Олена Юріївна.

Кафедра маркетингу та бізнес-аналітики активно співпрацює зі Всеукраїнською громадською організацією «Українська Асоціація Маркетингу»; має професійні та наукові зв’язки з провідними ЗВО України. Традиційно здобувачі вищої освіти є учасниками та призерами професійних конкурсів, таких як «Black sea science», «Національний фестиваль соціальної реклами», Олімпіад та Конкурсів студентських наукових робіт за фахом.

Випускники кафедри працюють сьогодні як в Україні, так і в Європі, США та Австралії. Серед посад, які вони займають, є бізнес-консультант східного відділення корпорації «IBM», маркетинговий директор торгівельної мережі «MOYO», директор з маркетингу ТОВ «Корум Груп», керуючий департаментом маркетингу в хокейному клубі «Донбас», керуючий рекламною агенцією «Penguin-team» та багато інших випускників, якими кафедра пишається!