У Донецькому національному університеті імені Василя Стуса пройшла відбулася спеціальна короткострокова програма підвищення кваліфікації «Розробка та впровадження Стратегії розвитку» для лінійних керівників управлінь Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

У рамках модулю «Стратегічне управління» доктор політичних наук, професор, перший проректор ДонНУ імені Василя Стуса Тетяна Нагорняк провела тренінг зі стратегічного розвитку організації. Разом із учасниками Тетяна Леонтіївна окреслила місію, бачення та мету функціонування служби, унікальність її корпоративної культури.

Під час тренінгу учасники командно з’ясовували, чим відрізняється стратегія від плану дій, напрацьовували поняття та категорії стратегії, які б однозначно трактувалися всіма учасниками процесу її реалізації, розбиралися, якою є та має бути сигнальна функція Держпродспоживслужби у Вінницькій області для партнерів, стейкголдерів і споживачів послуг.

Завдяки тренінгу учасники програми шляхом стратегічної сесії напрацювали місію, бачення, пріоритети розвитку, шляхом SWOT-аналізу проаналізували сильні та слабкі сторони, загрози і можливості ефективності діяльності служби, навчилися застосовувати основні методики стратегічного планування та інструменти моніторингу виконання стратегічних завдань.

Протягом п’яти днів викладачі-практики, сертифіковані тренери Донецького національного університету імені Василя Стуса провели для учасників програми підвищення кваліфікації ще три тренінгових модулі.

Кандидат політичних наук, в.о. завідувача Кафедра журналістики та соціальних комунікацій ДонНУ імені Василя Стуса Факультет інформаційних і прикладних технологій ДонНУ імені Василя Стуса Сергій Бондаренко провів тренінг зі стратегічних комунікацій. Він окреслив шляхи визначення оптимальної стратегії та моделі комунікації в умовах кризи, провадження інформаційно-комунікаційних кампаній, навчив слухачів виробляти стратегічні наративи структурного підрозділу, що відображають загальні стратегічні цілі та завдання Держпродспоживслужби, окреслив компоненти системи стратегічних комунікацій.

Кандидат економічних наук, доцент, завідувач Кафедра підприємництва, корпоративної та просторової економіки ДонНУ імені Василя Стуса Олександр Трегубов провів тренінг зі стратегічного менеджменту організації.

Клінічний та соціальний психолог, старший викладач Кафедра психології Донецького Національного Університету імені Василя Стуса Філологічний факультет ДонНУ імені Василя Стуса Наталія Лапшова «Конструктивні взаємодії як варіант комунікації». Наталя Сергіївна навчила учасників програми правилам контакту із партнером по спілкуванню, як підтримувати емоційно комфортну для співрозмовника атмосферу, орієнтуватися в основних типах поведінки, вмінням управляти розмовою. Учасники змогли виробити навички ефективного діалогу та сформувати основні компетентності відповідального ставлення щодо особистої позиції.  Завдяки низці вправ слухачі удосконалили навички застосування основ критичного мислення для аналізу проблем, навчилися конструктивно виражати власну позицію, слухати та дослухатися до позиції опонента, працювати в умовах горизонтальних та вертикальних комунікацій.

Стусівський – вибір найкращих!