Кафедра економічної та управлінської аналітики
Кафедра економічної та управлінської аналітики створена в місті Вінниця 1 липня 2020 р. В результаті злиття кафедри бізнес-статистики та економічної кібернетики й кафедри математики і математичних методів в економіці. Очолює кафедру кандидат фізико-математичних наук, доцент Наумова Марина Анатоліївна.
Місія кафедри полягає у формуванні інтелектуальних, інформованих та інтегрованих в суспільство особистостей, здатних в умовах турбулентності світових економічних процесів приймати обґрунтовані рішення, які будуть забезпечувати ефективність діяльності підприємств, організацій та установ різних форм власності в різних сферах економіки.
Стратегічна мета кафедри полягає в підготовці компетентних та конкурентоспроможних фахівців у сфері економіки та бізнес-аналітики, здатних підвищувати свій потенціал, затребуваних на вітчизняному та світовому ринках праці.
Напрями розвитку:
- Надання якісних освітніх послуг відповідно до освітніх стандартів і норм, що реалізують вимоги до змісту вищої освіти;
- Здійснення ефективної освітньої діяльності та модернізації навчально-виховного процесу з метою підвищення фахової компетентності випускників ЗВО;
- Формування якісної структури кадрового забезпечення кафедри;
- Забезпечення інноваційного розвитку кафедри;
- Формування на кафедрі наукової школи та забезпечення її визнання у науковій спільності;
- Залучення обдарованих випускників-магістрів до навчання в аспірантурі;
- Формування ефективних форм партнерства з закладами вищої освіти, органами державної служби статистики, установами влади і бізнесу;
- Підвищення міжнародної мобільності викладачів і студентів;
- Використання сучасних форм і методів проведення профорієнтаційної роботи, в тому числі, через мережу Internet, для залучення потенційних абітурієнтів до навчання на освітні програми, які пропонуються кафедрою;
- Формування культури академічної доброчесності та корпоративної етики викладачів кафедри.
Кафедра готує фахівців зі спеціальності 051 «Економіка» освітньої програми «Бізнес-економіка» ступеню освіти бакалавр. Для фахівців магістерського рівня діє освітня програма: «Бізнес-аналітика та статистика».
Високий рівень економічної, математичної та інформаційної підготовки дозволяє випускникам кафедри інтегруватися в систему університетської освіти в зарубіжних країнах і вільно вдосконалювати свої знання в провідних університетах ближнього і дальнього зарубіжжя, бути затребуваними на ринку праці в різних галузях економіки.
Результати наукової діяльності співробітників кафедри знаходять своє відображення в численних публікаціях робіт в українських і міжнародних фахових виданнях, а також таких, що мають міжнародні індекси цитування, у т.ч. Scopus і Web of Science.
Таким чином, кафедра дає унікальну можливість отримати престижну освіту, яка поєднує в собі багатогранні сучасні знання економіста і математика, програміста й аналітика, наукового співробітника і керівника будь-якого рангу.
Історія кафедри
Кафедра економічної та управлінської аналітики Донецького національного університету імені Василя Стуса створена в місті Вінниця 1 липня 2020 р. через злиття кафедри бізнес-статистики та економічної кібернетики й кафедри математики і математичних методів в економіці.
Освітні програми
Спеціальність 051 «Економіка»
Освітня програма «Бізнес-аналітика» (СО «Бакалавр)
Програма бакалавріату передбачає підготовку фахівців, які здатні розв’язувати спеціалізовані завдання та практичні проблеми у сфері економіки та у процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів економічної науки, IT-технологій та програмних продуктів
Спеціальність 051 «Економіка»
Освітня програма «Бізнес-економіка (Бізнес-аналітика. Економіка підприємства. Управління персоналом)» (СО «Бакалавр)
Бізнес-економіка – одна з наймолодших і найперспективніших ОП сучасної економічної освіти, нова галузь професійної діяльності, що формується на стику економіки, менеджменту й аналітики з активним залученням сучасних інформаційних технологій.
Освітня програма «Бізнес-аналітика та статистика» (СО «Магістр»)
Магістерська програма «Бізнес-аналітика та статистика» передбачає підготовку фахівців, які здатні розв’язувати економічні завдання та практичні проблеми у професійній діяльності, що передбачає застосування теорій та методів математики, статистики й комп’ютерних технологій і характеризується комплексністю та/або невизначеністю умов.