Обрати сторінку

Успішні випускники кафедри міжнародних економічних відносин

Олексій Афанасьєв

Генеральний директор «Українські мінеральні добрива (UMF)»

Освіта:
• 2001 р. – закінчив Донецький національний університет. Спеціальність – «Міжнародна економіка».

Кар’єра:
• 2008-2012 рр. – стажер в інвестиційній компанії UMG Investments (компанія займалася управлінням декількома гірничодобувними підприємствами). Починав у відділі продажу, де вів документацію і працював з клієнтами.
• 2012-2017 рр. – став першим аналітиком щойно створеного департаменту стратегії UMG Investments. Працював над перспективами і новими напрямками розвитку компанії. Перетворював стартап-ідеї в реальні інвестиційні рішення, аналізував особливості технологій, ринку та законодавства. Саме тоді з’явився пілотний проект Recycling Solutions, почалася робота по розширенню компанії в різних напрямках.
• З вересня 2017 року – генеральний директор компанії «Українські мінеральні добрива» (UMF) .

Цитати:
« Початок моєї кар’єри довелося на економічну кризу: змінювалася ситуація на ринку, банкрутували партнери, звільнялися співробітники. Вчитися працювати в таких умовах було складно, але зараз я вдячний той час. Я отримав унікальний досвід, навчився реагувати на виклики, швидко адаптуватися і розвиватися »- говорить Олексій Афанасьєв ( re-solutions.com.ua ).

Олексій Михайлович Рябчин

Заступник Міністра енергетики та захисту навколишнього середовища України 2019 – 2020 рр.
Народний депутат України VIII скликання . Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.
Співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії, Західно-Східної Ірландії і Південної Шотландії .
Кандидат економічних наук, доцент кафедри «Міжнародна економіка» Донецького національного університету. Закінчив з відзнакою магістратуру Сасекський університету у Великобританії.
З серпня 2019 р. веде авторську передачу ” Зелені інновації ” на Радіо НВ , розповідаючи про поновлювану енергетику, зміні клімату, електромобілях і інші екологічно корисних технологіях.

Освіта:
• У 2000 році вступив в Донецький національний університет (ДонНУ) на спеціальність « Міжнародна економіка ». У 2004 році закінчив університет з відзнакою, отримавши ступінь бакалавра. У 2005 році з відзнакою закінчив магістратуру по тій же спеціальності.
• У 2010 році захистив дисертацію на тему «Еколого-енергетична безпека світогосподарського розвитку в умовах глобалізації». Кандидат економічних наук.
• З моменту закінчення магістратури і до 2010-го року в якості експерта на громадських засадах брав участь в дослідженнях і підготовці наукових публікацій по своїй науковій спеціалізації в Донецькій філії Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України.
• У 2012 році виграв конкурс на навчання в магістратурі Сассекському університеті у Великій Британії. Через рік з відзнакою закінчив магістерську програму «Інновації та сталий розвиток», підготувавши дипломну роботу на тему «Роль вимоги місцевої складової для розвитку альтернативної енергетики і низьковуглецевого технологічного трансферу». Фотографія Олексія Рябчин висить в холі його факультету в Університеті Сассекса серед зображень відомих випускників .
• У 2014 році закінчив «Українську школу політичних досліджень».
• У 2017 році закінчив тижневі Executive Course on Oil, Gas and Mining Governance в University of Oxford .
• У 2018 року закінчив семінар «Відповідальне лідерство» The ASPEN Institute Kyiv.

Кар’єра:
• Працював в корпорації «ПромЕкономСервіс», з 2006 року – помічник голови правління. Обіймав посаду головного економіста, заступника голови правління корпорації, був відповідальним за стратегічний розвиток і впровадження інноваційних промислових технологій з енергозбереження.
• Доцент кафедри «Міжнародна економіка» Донецького національного університету.
• Був менеджером з міжнародної комунікаційної стратегії реформ в Українському кризовому медіа-центрі
• Листопад 2014 року – обраний народним депутатом України по многомандатомну виборчому округу за списками партії ВО «Батьківщина» під № 9
• 25 грудня 2018 року включений в список українських фізичних осіб, проти яких російським урядом введено санкції .
• З 12 жовтня 2019 року – заступник Міністра енергетики та захисту навколишнього середовища .

Професійна діяльність
Після закінчення магістратури почав викладати на кафедрі «Міжнародна економіка», паралельно навчаючись в аспірантурі.
Протягом 8 років пропрацював в сфері впровадження інновацій та енергоефективності, в тому числі на керівних посадах. У 2006-му році почав працювати помічником голови правління в Корпорації «ПромЕкономСервіс». Згодом обіймав посаду головного економіста, заступника голови правління Корпорації, був відповідальним за стратегічний розвиток і впровадження інноваційних промислових технологій з енергозбереження.
Під час подій 2014-го року почав співпрацювати з однією з найавторитетніших газет світу [8] The Washington Post , готуючи матеріали про конфлікт на Сході України. Загалом став співавтором близько 50 статей англійською мовою [9] .
У червні 2014-го року почав працювати Менеджером з міжнародної комунікаційної стратегії реформ в «Українському кризовому медіа-центрі».
Громадська і політична діяльність
Навчаючись на другому курсі почав займатися волонтерською діяльністю. Ставши менеджером Агентства регіонального розвитку «Донбас» займався імплементацією програми економічної реструктуризації життя депресивних міст Донецького регіону.
Протягом 2008-2009 років брав участь в проекті Британської Ради «Low Carbon Futures« Challenge Europe ». В рамках проекту разом з представниками 15 країн Європи працював над підвищенням обізнаності населення про проблеми зміни клімату, питаннями ефективного використання енергії та ефективної транспортної політики в контексті глобальних змін клімату.
Повернувшись в Україну після закінчення магістратури в Великобританії, увійшов до Асоціації “Професійний уряд” (Professional Government Association). Об’єднання складається з людей, які вчилися або працювали за кордоном. Після зміни влади в лютому 2014 го члени об’єднання запропонували чиновникам і політикам свої послуги на громадських засадах.
У 2014-му році був одним з організаторів мітингів «Донецьк – це Україна».
У липні 2020 був призначений Урядом України членом Конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг за поданням Комітету з енергетики та житлово-комунальних послуг Верховної Ради України .
Політична кар’єра
Став кандидатом від партії ВО «Батьківщина» на виборах до парламенту 2014-го року під номером 9 у виборчому списку партії. Отримав мандат народного депутата України VIII скликання, 27-го листопада офіційно придбавши повноважень.
У вересні 2016 року Олексій Рябчин увійшов в ТОП-10 законодавців-реформаторів за версією коаліції громадських організацій «Реанімаційний Пакет Реформ» (РПР) .
Також входив в список “нових технократів української політики” увійшовши в рейтинг галузевих депутатів-реформаторів за підтримку створення ринку енергоефективності.
У 2018 році Олексій Рябчин був визнаний Громадянською мережею «ОПОРА» найбільш ефективним депутатом фракції ВО «Батьківщина» за показником прийнятих законодавчих ініціатив за 3,5 року в Верховній Раді України .
У грудні 2018 був названий КВУ найбільш продуктивним депутатом у фракції “Батьківщина” – законами стали 22% його зареєстрованих законопроектів.
У червні 2019 був названий рухом ЧЕСНО одним з 25 найбільш доброчесних депутатів Верховної Ради 8 скликання. Рейтинг розроблений за 6 критеріями – кнопкодавство, прогули, підтримка антидемократичних ініціатив, підкуп виборця і фігурування в антикорупційних розслідуваннях (негативні критерії, за які політикам присвоюється по 1 балу), а також голосування за політичні реформи (позитивний критерій, за які політикам присвоюється -1 бал).
У серпні 2019 був нагороджений Почесною Грамотою за особистий внесок у забезпечення реалізації державної політики в природоохоронній сфері Міністерства екології та природних ресурсів України (наказ №392-0).
Олексій Рябчин працював співголовою групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії, а також членом груп з міжпарламентських зв’язків з Грузією, Французькою Республікою, Сполученими Штатами Америки, Федеративної Республікою Німеччина, Федеративною Республікою Бразилія, Королівством Швеція.
Був членом 10 міжфракційних депутатських об’єднань:
«Зелена енергія змін» (співголова)
«Єврооптимісти» (співголова)
“Рівні можливості”;
«Європейське ініціатива»;
«За енергетичну незалежність України»;
«За цифрове майбутнє України»;
«Залучення та захист інвестицій» (заступник голови)
«Європейський Донбас»;
«Захистимо вугільну галузь»;
“З зв’язків з Європейським парламентом« Україна – Європейський Союз »;
«Голос громади».
Кандидат в народні депутати від «Батьківщини» на парламентських виборах 2019 року, № 32 в списку.

Денис Шемякін

Директор Групи підтримки реформ – Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Освіта:
• 2006 р. – закінчив Донецький національний університет. Спеціальність – «Міжнародна економіка».
• 2009 р. – закінчив Донецький національний університет. Факультет – Економіко -правовий.
• 2010 р. Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
Факультет – Юридичний

Кар’єра:
• Власник – Donbass Zeronkorm (Квітень 2004 р-Травень 2007 р.);
• Директор з маркетингу – Консалтингова ліга Донбасу ( Травень 2007 р. – Червень 2010 р. );
• Менеджер по ключовим клієнтам (Березень 2012 р. – січень 2013 р.);
• Керівник відділу післяпродажного обслуговування, Корум Україна ( Лютий 2013 р. – Жовтень 2014 р.);
• Головний директор з маркетингу, член Ради директорів ( Жовтень 2014 р. – Лютий 2017 р.);
• Директор Групи підтримки реформ – Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (Червень 2017 р. – по теперішній час).