Обрати сторінку

Успішні випускники кафедри фінансів і банківської справи

Горлов Євген Ігорович 

Начальник відділу підтримки бізнесу департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради, випускник ДонНУ імені Василя Стуса 2018 року за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування». 

Ще коли я навчався в магістратурі, завдяки нашому університету та кафедрі, я став учасником  «Школи молодого посадовця», після закінчення якої працевлаштувався до Вінницької міської ради у департамент економіки і інвестицій. Знання отриманні під час навчання в університеті, а саме в сфері: фінансів підприємств, банківської справи, фінансового аналізу, податкової системи та інших дозволили мені проявити себе хорошим спеціалістом.

Звісно освіта – це лише початок, але знання та навички, що дав університет, сприяли серйозному старту в професійній діяльності. Сьогодні я працюю начальником відділу підтримки бізнесу департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради.

ДонНУ ім Василя Стуса та кафедра фінансів, банківської справи та страхування – це високий та якісний рівень освіти, практики, знань, креативу, ідей, цікавих проектів та результатів. Університет навчив шукати і знаходити, самостійно долати труднощі та став рідним домом, з яким я переїхав до Вінниці. Ціную і пам’ятаю студентські роки, які були незабутніми! 

Челенюк Дарія Володимирівна, закінчила у 2018 році Донецькій національний університет імені Василя Стуса, спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування», ступінь вищої освіти – магістр

Місце роботи: Головне управління Державної податкової служби у Вінницькій області;
Посада: Головний державний ревізор-інспектор відділу організації та планування роботи організаційно – розпорядчого управління
Загальний стаж роботи у фінансових і податкових органах: з 05 вересня 2017 року

Завдяки успішному засвоєнню комплексу знань, які я придбала у Донецькому національному університеті імені Василя Стуса, за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування», мені вдалося у 2016 році  працевлаштуватися у Вінницьке відділення ДФС у Вінницькій області.
Дуже вдячна викладачам, які проводили з нами теоретичні та практичні заняття, зокрема вивчення норм чинного Законодавства України, що регулюють державну податкову політику, підприємницьку діяльність, оподаткування юридичних та фізичних осіб, що в подальшому вплинули на моє кар’єрне зростання, а саме на моє переведення до Головного управління Державної податкової служби у Вінницькій області (далі – ГУ ДПС у Вінницькій області) на посаду головного державного ревізора-інспектора відділу організації та планування роботи організаційно-розпорядчого управління.
Маючи основний фундамент знань, який я набула у навчальному закладі, успішно виконую свої службові обов’язки по виконанню функцій та завдань, закріплених за організаційно-розпорядчим управлінням ГУ ДПС у Вінницькій області.
На практиці застосовую основні норми Закону України “Про державну службу” та керуюсь Конституцією України, та основним документом ГУ ДПС у Вінницькій області – Положенням про ГУ ДПС у Вінницькій області, яке затверджено наказом ДПС України, забезпечую виконання всіх завдань, наданих мені – головному державному ревізору-інспектору відділу організації та планування роботи організаційно-розпорядчого управління.

Бобришова Катерина Сергіївна


Провідний бухгалтер відділу обліку матеріальних цінностей та розрахунків з контрагентами ДонНУ імені Василя Стуса, випускниця магістратури ДонНУ імені Василя Стуса 2018 року спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування».
Університет для мене став не лише навчальним закладом, а й першим місцем роботи. Свою трудову діяльність тут я розпочала ще в 2015 році на посаді лаборанта кафедри економічної статистики, у 2016-2018 роках обіймала посаду секретаря на факультеті математики та інформаційних технологій, після здобуття ступеня магістра (з 2019 року) працюю у відділі обліку матеріальних цінностей та розрахунків з контрагентами. Знання та навички, отримані під час навчання в університеті, серед яких уміння використовувати методичний інструментарій та нормативно-правову базу для виконання поставлених завдань, здатність критично мислити, аналізувати причинно-наслідкові зв’язки між подіями та процесами, виявляти проблеми та знаходити можливі шляхи їх вирішення, стали мені в пригоді з перших днів роботи.

Я надзвичайно вдячна колективу кафедри за високий рівень професіоналізму та доброзичливість. Завжди з теплотою і вдячністю згадую студентські роки, адже під час навчання панувала особлива атмосфера підтримки та взаємодопомоги, створена спільними зусиллями викладачів кафедри та студентів, яка сприяла формуванню мене як спеціаліста та особистості.

Жванія Давид Вахтангович

Менеджер з аналітики та прогнозування динаміки ринку у швейцарській фармацевтичній компанії «Acino», магістр ДонНУ імені Василя Стуса 2017 року за спеціальністю «Фінанси і кредит».
Періоди навчання у бакалавріаті та магістратурі надали вагомий внесок у моєму розумінні фінансової справи та становленні аналітичного мислення, що побудувало фундамент для подальшого саморозвитку та надало можливість здобути професійний рівень спеціалізації та позицію відповідно до кар’єрних очікувань.
Впевнений, що кожен студент, який здобуває у нашому університеті освіту, отримає необхідну базу знань та навичок, задля того, щоб в майбутньому бути конкурентоспроможним на щільному ринку праці.

Для всіх учнів хочеться дати пораду завжди ставити та йти до великих цілей, шлях до них долається через великий обсяг знань, з якими будуть ділитися викладачі ДонНу імені Василя Стуса кафедри фінансів, банківської справи та страхування!

Шевченко Олеся

2016-2019 – економіст виробництва «Jewelry house “SOVA “” (Ювелірне виробництво)
2019-2020 – фінансовий менеджер групи компаній «Нафтотрейдинг» (Оптова та роздрібна торгівля пальним, тендери)
2020-2021 – фінансовий аналітик групи компаній «Ukrteplo» (Виробництво тепла і електроенергії з поновлюваних джерел)

Наразі на українському ринку праці абсолютно всі компанії, з якими я стикалася у своїй професійній діяльності, націлені на співробітників, які мають фундаментальну теоретичну базу і при цьому розуміють, як її можна практично застосувати. У різних компаніях і на різних етапах співбесід все частіше замість питань про попередній досвід або уміння дають тестове завдання. Я пам’ятаю, як ще бувши студенткою магістратури, прийшла на свою першу в житті співбесіду в JH «SOVA» і виконала тестове завдання. Тоді фінансовий директор сказав, що у мене дуже хороша теоретична підготовка. Вагомий внесок, крім лекцій і семінарів в аудиторіях університету, внесла і науково-дослідна діяльність, яка сформувала аналітичний базис і навчила підходити до вирішення завдань через призму системності та критичного мислення. Процес написання наукової статті формує уміння презентації результатів діяльності в короткому і зрозумілому вигляді, а очні конференції — практику взаємодії з потенційними користувачами Вашого дослідження / аналізу. Саме такі якості хоче бачити потенційний роботодавець в фінансиста. ДонНУ дає міцну теоретичну базу з можливістю практики, а диплом фінансиста — багатовекторність при подальшому виборі сфери професійної діяльності.

Федоренко Марко Володимирович випускник Донецького національного університету ім. Василя Стуса  2019 року. Починав свій «трудовий шлях» в 2018 році с позиції головного економіста в відділенні АТ «Ощадбанк». Де займався залученням та обслуговуванням клієнтів мікро малого та середнього бізнесу, зарекомендувавши себе старанним та сумлінним працівником, отримав направлення на навчання в м. Київ від Frankfurt School за напрямком мікрокредитування. З 2019 року – по теперішній час працюю головним економістом відділу мікрокредитування Вінницького обласного управління АТ «Ощадбанк». В мій функціонал входить:
–  аналіз показників фінансової звітності підприємств та ФОП у т.ч. аналіз управлінської звітності;
– участь в виїзному аналізі бізнесу клієнтів, оцінка активів, оцінка кредитоспроможності, складання та аналіз управлінської звітності юридичних осіб;
–    залучення та пошук клієнтів мікро, малого та середнього бізнесу;
–    участь в презентаціях продуктів та публічних виступах.
–    розгляд заявок на отримання кредитів для розвитку бізнесу;
На даний момент мій кредитний складає 22 млн. грн який складається з 63 кредитів. Частка непрацюючих кредитів мого портфелю 0%. Досягти цього рівня мені допомогли набуті знання та навички в університеті.
Серед головних навичок можна виділити:
– розрахунок фінансових та економічних показників
– знання податкової бази (розрахунок та сплата)
– знання нормативної та законодавчої бази в банківській системі
– здатність обробляти великі обсяги інформації
– багатофункціональність
– вміння чітко та доступно презентувати інформацію
– публічні виступи
– самоосвіта

Верницький Богдан Вікторович

Головний економіст сектору мікро-, малого та середнього бізнесу відділення АТ «Ощадбанк», магістр ДонНУ імені Василя Стуса 2019 року за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування».

Роки навчання в університеті навчили системно і чітко мислити, ставити перед собою цілі та досягати їх. Важливим фактором  була зацікавленість викладачів кафедри в особистісному розвитку студентів, яка виявлялася в залученні до цікавих завдань, кейсів, обговорень, наукових конференцій, роботи в групах. Набуті навички та знання заклали потужну основу для подальшого професійного розвитку.

Хочу наголосити, що ні разу не пожалкував про вступ до університету і навчання на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування.

Майбутнім студентам хочу побажати наснаги, витримки та зацікавленості в навчанні. 

Демьохін Вячеслав Ігорович, Product Marketing Manager в IT, Магістр ДонНУ імені Василя Стуса 2018 року за спеціальністю “Міжнародний фінансовий менеджмент”.

Завдяки знанням фінансового менеджменту, отриманим мною в ДонНУ, у мене була можливість здобути досвід в таких напрямках, як банківська сфера, аудит, IT та обрати для себе найбільш оптимальний кар’єрний шлях.

Університет активно бере участь в різних освітніх програмах та співпрацює з іншими європейськими навчальними закладами, задля надання кожному бажаючому учню отримання досвіду навчання за найвищими міжнародними стандартами.

Вважаю, що викладацький колектив ДонНУ – це професіонали, для яких пріоритетною задачею є надання максимально високого рівня освіти для своїх студентів.

Антонов Олександр Володимирович – випускник Донецького Національного університету імені Василя Стуса 2019 року. Закінчив магістратуру за фахом Фінанси, банківська справа і страхування і в даний момент працюю на посаді Data Scientist в департаменті по боротьбі з шахрайством ризького офісу міжнародного платіжного провайдера і прямого екваера Ecommpay (Рига, Латвія).

Моя робота включає в себе широкий спектр завдань, ключова мета яких – мінімізація шахрайської активності на підключених проектах. Серед цих завдань можна виділити наступні:
– Забезпечення контролю за якістю даних, що використовуються при роботі.
– Аналіз великих обсягів даних, з метою виявлення шахрайських патернів і перевірки гіпотез.
– Розробка інструментів, що дозволяють автоматизувати аналітичну роботу і представити інформацію в зручній для сприйняття формі.
– Використання машинного навчання та статистичних інструментів при розробці антіфрод рішень.
– Аналіз ефективності діючих і тестових моделей машинного навчання.
– Дослідження нових методів у області машинного навчання для впровадження і збільшення ефективності поточних моделей.
Для вирішення цих завдань допомогли навички і знання отримані в університеті:
 – Підготовка в області математики і статистики.
– Знання роботи фінансової системи в цілому.
– Розуміння принципів роботи та взаємодії фінансових інститутів і фінансових інструментів.
– Уміння аналізувати дані і представляти результати в зручній для сприйняття формі
Також важливу роль зіграло самоосвіта:
– Програмування (Python)
– Математика і статистика

Бершадський Антон Олегович випускник Донецького національного університету ім. Василя Стуса  2019 року.

Під час навчання в університеті взяв участь у проекті «Школа молодого посадовця», після закінчення якого був рекомендований та почав працювати у департаменті економіки і інвестицій Вінницької міської ради на посаді головного спеціаліста.
На даний час я працюю на посаді заступника начальника відділу планування та звітності департаменту економіки і інвестицій. Завдяки отриманим знанням в університеті успішно виконую обов’язки з:
– прогнозування бюджету (формування переліку об’єктів, які фінансуються за рахунок коштів бюджету розвитку, обласного та державного бюджетів, залучених коштів підприємств в частині будівництва та реконструкції);
– формування Програми капітального будівництва (на замовлення міської ради);
– залучення коштів з державного бюджету в частині будівництва та реконструкції;
– моніторинг та підготовка звітів стану реалізації проєктів та використання коштів.
Дуже вдячний кафедрі фінансів і банківської справи, її професіональному викладацькому складу за отримані теоретичні та практичні навички, сумлінну працю та постійну допомогу під час навчання.

Грабчак Катерина Миколаївна, головний спеціаліст відділу соціальної підтримки пільгових категорій громадян та осіб з інвалідністю управління соціального захисту населення Гайсинської районної державної адміністрації, випускниця магістратури 2018 року, спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування»

Минуло два роки після того, як я закінчила Донецький національний університет імені Василя Стуса, але досі пам’ятаю роки, проведені в стінах рідної Альма-матер. Можу з впевненістю сказати, що ДонНУ імені Василя Стуса – це один із найпрестижніших вищих навчальних закладів України, де діє потужна наукова база та працюють висококваліфіковані викладачі. Професійна організація навчального процесу, постійні настанови, підтримка та поради викладачів, – все це стало сильним фундаментом в процесі формування та розвитку кар’єри. Хочу подякувати колективу економічного факультету за ті знання, навички та безцінний досвід, які отримала під час навчання в університеті. Особливе дякую хочу сказати науковому керівнику моєї дипломної роботи – Матвійчук Вікторії Іванівні, чий професіоналізм надихає. Бажаю всім викладачам Донецького національного університету імені Василя Стуса творчої наснаги, життєвої енергії, сумлінних студентів і сил у їх нелегкій праці!

Желєзнова Дарія Сергіївна, бухгалтер та засновниця фірми з бухгалтерського аутсорсингу “IBuh”, випускниця ДонНУ імені Василя Стуса 2018 року, Магістр з фінансів, банківської справи і страхування.
Основним принципом по життю я вважаю те, що людина повинна бути на своєму місці. Саме тоді вона буде щаслива, реалізована та успішна. Першою ланкою та фундаментом дорослого життя для мене стало навчання в університеті. Я самостійно обрала спеціальність та університет, в якому розпочну здобувати знання та навички для подальшого мого розвитку в професійній сфері.
За роки навчання в бакалавраті та магістратурі я опанувала значну кількість цікавої та корисної інформації, що сформувало у мене світогляд про фінансову справу, як на державному, так і корпоративному рівні. Практичні заняття дали можливість навчитися критично мислити, аналізувати будь-які ситуації та приймати відповідні рішення. Можу впевнено сказати, що це саме ті навички, які я очікувала отримати від навчання в університеті, та які дуже потрібні для становлення та кар’єрного зростання спеціаліста у фінансовій сфері.
Сьогодні, працюючи за спеціальністю, та відчуваючи себе “людиною на своєму місці”, я завжди приємно згадую свій університет та вдячна усім викладачам за ті знання, що вони надають. Побажаю майбутнім студентам не боятися обирати ту спеціальність, що вам подобається, впевнено йти до реалізації себе у цій сфері. А якщо ваша душа лежить до фінансів, сміливо обирайте кафедру фінансів, банківської справи і страхування ДонНУ імені Василя Стуса.

Я, Нешко Роман, випускник Економічного факультету 2018 року, спеціальності “Фінанси, банківська справа та страхування”, сьогодні працюю у сфері закупівель. Я не обіймаю посаду фінансового спеціаліста, але фінанси існують в моєму житті скрізь: планування фінансових ресурсів – фінансовий календар, використання коштів у зваженому співвідношенні до оборотності товарних запасів, прогнозування витрат, потреби та інше. Здобуті мною навички в університеті це фундамент, котрий допомагає розуміти функціонування того чи іншого процесу, бо фінанси є невід’ємною частиною діяльності організацій, а також, надають мені перевагу в освоєнні будь-якої нової професії.

Весь пройдений мною шлях, під час навчання, був насичений висококласними Титанами своєї справи, котрі намагались з усією любов’ю передати свої знання та вміння. Весь навчальний процес був побудований на високоінтелектуальній базі теоретичних та практичних складових, були відточенні навички на реальних прикладах. Дуже класним вважаю те, що вдалось відвідати важливі державні установи, виробничі підприємства та фінансові організації, а також, головного “кровоносного центру” – Казначейства. Дуже важливим та пам’ятним для мене є написання великої кількості тез, статей та участь у Всеукраїнській конференції, де вдалось зайняти призове місце із моїм найкращим науковим керівником – Матвійчук В.І.

Я безмежно щасливий, що доля надала мені можливість стати частиною Донецького національного університету імені Василя Стуса!