Савченко Марина Василівна

Савченко Марина Василівна

Професор кафедри міжнародних економічних відносин Донецького національного університету імені Василя Стуса, доктор економічних наук

Досягнення

У 1999 р. закінчила Донецький державний університет за спеціальністю «Фінанси» і здобула кваліфікацію економіста (диплом з відзнакою).

У 2004 році  у спеціалізованій вченій раді Харківського національного університету захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук зі спеціальності 08.06.01 – Економіка, організація  та управління підприємствами на тему: «Управління економічним потенціалом промислових підприємств».

У 2014 році захистила докторську дисертацію у Донецькому державному університеті управління та здобула науковий ступінь доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.03 – Економіка та управління національним господарством (тема: «Механізм управління стійким розвитком соціально-економічної системи України»).

Автор понад 100 наукових та методичних видань, зокрема 4 посібників з грифом Міністерства освіти і науки України, 7 монографій у співавторстві. Має диплом ІІ ступеня Міжнародної академії науки та практики організації виробництва за монографію «Організація управління економічним потенціалом промислових підприємств» як кращу науково-дослідницьку роботу (23.04.2009 р.).

Проходила міжнародне стажування в Міжнародному інституті інновацій «Наука-Освіта-Розвиток» (м. Варшава, Польща) за курсом «Економіка та управління». Тема: «Економіка, організація та управління підприємствами, галузями і комплексами» (Свідоцтво № 039, 01.02.2017 р. -30.04.2017 р.).

Досвід професійної діяльності охоплює роботу в Донецькому університеті економіки та права та  Донецькому національному університеті.

Викладає дисципліни: «Міжнародні фінанси», «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародний фінансовий менеджмент», «Глобальна економіка».         

Сфера наукових інтересів: економічна стійкість та економічна безпека соціально-економічних систем, сталий розвиток та управління конкурентоспроможністю національних соціально-економічних систем.