Біркентале Вікторія Вікторівна

кандидат економічних наук, доцент

Електронна пошта: [email protected]
Профайл: http://rang.donnu.edu.ua/?pg=kt&nu=231#search

Викладає дисципліни: «Інтелектуальна власність», «Просторова економіка»

Освіта: У 1985 році закінчила Донецький музично-педагогічний інститут.

У 2000 році закінчила Донецький національний університет (“Економіка підприємства”).

У 2007 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 08.00.07 «Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика», тема дисертації «Організаційно-економічне регулювання використання та розвитку інтелектуального потенціалу».

У 2011 році присвоєно вчене звання доцента кафедри теоретичної та прикладної економіки.

Наукові інтереси: інтелектуальний потенціал та інтелектуальна власність, інноваційний розвиток, просторова економіка, регіональна економіка, місцевий економічний розвиток, управління людськими ресурсами, екологічні наслідки економічної діяльності.

Нагороди:

• Грамота МОН України (2019 р.);
  • Подяка МОН України (2017 р.);
  • Почесна грамота голови Вінницької ОДА та обласної ради Вінницької області (2016 р., 2018 р.);
  • Грамоти та подяки ректора ДонНУ імені Василя Стуса.

Участь у проектах:

• Канадсько-український проект ПРОМІС – програми підвищення кваліфікації державних службовців і представників органів місцевого самоврядування з місцевого економічного розвитку, м. Вінниця і Вінницька область (березень 2018 р., травень 2018 р., вересень 2019 р.);

Досвід роботи:

• педагогічний стаж – 31 рік, з них 20 – у вищій школі;
  • робота у виробничо-комерційних структурах економіки – 4 роки;
  • декан факультету автоматизованих систем управління, Державний університет інформатики і штучного інтелекту (м. Донецьк), 2007-2011 рр.;
  • заступник декана економічного факультету, Державний університет інформатики і штучного інтелекту (м. Донецьк), 2000-2007 рр.;
  • заступник декана факультету менеджменту, Донецький національний технічний університет (ДонНТУ), 2011-2014 рр.;
  • заступник декана з навчальної роботи економічного факультету Донецького національного університету імені Василя Стуса (ДонНУ), 2014-2020 рр.;
  • в.о. завідувача кафедри економічної теорії та розвитку і розміщення продуктивних сил економічного факультету ДонНУ імені Василя Стуса, 2016-2017 рр.
  • член журі ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з Інтелектуальної власності (м. Харків, ХНТУ «ХПІ», 2013 р.);
  • тренер з місцевого економічного розвитку (Канадсько-український проект ПРОМІС) – програми підвищення кваліфікації державних службовців і представників органів місцевого самоврядування м. Вінниці і Вінницької області (березень 2018 р., травень 2018 р., вересень 2019 р.);
  • участь у роботі Вченої ради економічного факультету, навчально-методичної ради ДонНУ імені Василя Стуса, 2014-2020 рр.;
  • член групи забезпечення за спеціальністю 051 «Економіка», 2018-2019 рр.;
  • гарант проектної групи освітньої програми «Управління відновленням територій та регіональним розвитком» за спеціальністю 051 «Економіка», другий (магістерський) рівень, 2016 р..

Відомості про стажування та підвищення кваліфікації:

– Підвищення кваліфікації в Інституті інтелектуальної власності (у м. Київ) Одеської юридичної академії МОНМСУ, що дає право викладати дисципліну «Інтелектуальна власність» (свідоцтво, травень, 2011 р.),;

– Prague Institute for Qualification Enhancement (Prague, Czech Republic), «Publishing and project activity in the European Union countries: a bedside approach», (02.07-09.07.2016).

– Учасник проекту з підготовки тренерів з місцевого економічного розвитку, Канадсько-український проект ПРОМІС за підтримки Мінекономіки та НАДУ (вересень-грудень 2017 р).

Публікації: автор близько 100 публікації, з яких: 90 наукових публікацій (19 статей у фахових виданнях, 2 публікації у міжнародних виданнях, 13 публікацій у наукових і періодичних виданнях, 1 співавторство у монографії, 55 тез доповідей на науково-практичних конференціях різних рівнів); 8 навчально-методичних публікації, 1 навчальний посібник (у співавторстві).