Кафедра фінансів і банківської справи

finansy2.jpg

Робота кафедри в рамках профільної спеціалізації спрямована на фундаментальну теоретичну і практичну підготовку. Цільовою установкою є формування цілісного сприйняття у майбутніх фахівців не лише того, як функціонує фінансово-банківська установа або підприємство і як ними управляти, але й те, як установа, банк чи підприємство діють у зовнішньому оточенні.

1.jpgЗавідувач кафедри фінансів і банківської справи з осені 2014 р. — д.е.н., доцент Лактіонова Олександра Анатоліївна. В даний час на кафедрі працюють 7 доцентів, 1 старший викладач та 1 асистент. Наукова діяльність кафедри з перших днів її створення була орієнтована на підвищення рівня теоретичної обґрунтованості спеціальних дисциплін, наповнення навчального процесу сучасними науковими підходами до практики розвитку фінансово-кредитного механізму, підвищення ефективності функціонування підприємств.

Кафедра, враховуючи потребу у фахівцях, що володіють сучасними знаннями, здатних реагувати на динамічні зміни в економіці й політиці, почала підготовку кадрів для банківської системи. Враховуючи, що рівень організації навчального і наукового процесу багато в чому визначається характером і безперервністю зв’язків із практикою, кафедра координує свою роботу, укладаючи договори про творчу співпрацю з провідними банками України, великими підприємствами, провідними навчальними закладами, запрошує для читання лекцій і проведення проблемних семінарів практиків, формує тематику науково-дослідної роботи студентів.

2.jpgУ своїй роботі кафедра орієнтується на отримання синергії від поєднання навчального процесу, науки та бізнес-компонента. Впровадження у навчальний процес бізнес-компонента на основі використання інтерактивних технологій сприяє набуттю у студентів старших курсів аналітичного та творчого мислення, формування компетенцій професійної гнучкості та адаптивності в сучасних умовах соціально-економічних змін.

Під час навчання ми пропонуємо: ігри, тренінги спеціалістів-практиків, воркшопи, кейс-технології, використання професійно-прикладної програми 1С:Підприємство, викладання дисциплін на англійській мові. Щороку наші студенти беруть участь у міжнародних конференціях, займають призові місця у олімпіадах, конкурсах, отримують гранти, проходять

практику у провідних організаціях, беруть участь у академічній мобільності в Україні та за кордоном.

3.jpgЗв’язки викладачів кафедри з провідними практиками дозволяють упроваджувати результати наукових досліджень, підвищити рівень організації фінансової роботи на підприємствах, в організаціях, банках і збагатити педагогічну діяльність кафедри. Кафедрою укладено договори про співпрацю з провідними компаніями і установами: Департаментом фінансів Вінницької обласної державної адміністрації, Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області / ГУ ПФУ у Вінницькій області, Департаментом регіонального економічного розвитку Вінницької обласної державної адміністрації, Товариством з обмеженою відповідальністю «Аграна Фрут Україна» / ТОВ «Аграна Фрут Україна», Головним управлінням Державної казначейської служби України у Вінницькій області / ГУ ДКСУ у Вінницькій області, Публічним акціонерним товариством акціонерним банком «Південний» / ПАТ АБ «Південний», ПАТ «Укрінбанк», ПАТ «КБ» Хрещатик«, Вінницької філії ПАТ КБ Приватбанка, Unicredit Bank, ПАО «ПУМБ».

При кафедрі працює Школа юного фінансиста, де викладачі в науково-популярній формі знайомлять майбутніх студентів із специфікою майбутньої професійної діяльності. Співробітники кафедри підтримують наукові зв’язки з багатьма навчальними закладами в України і за кордоном: Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка, Київським національним економічним університетом, Тернопільським національним економічним університетом, Одеським національним економічним університетом і ін. Значний вклад до зміцнення наукового потенціалу кафедри внесла співпраця з НАН України, Інститутом економіки промисловості НАН України, Інститутом економіко-правових досліджень НАН України.

4.jpgСтуденти кафедри щорічно приймають участь у міжнародних конференціях, олімпіадах. У грудні 2015 року студенти разом з викладачами відвідали Музей грошей у НБУ, у грудні 2016 року кондитерську фабрику «Рошен» та управління фіскальної служби«. Щороку кафедра готує команду студентів від університету для участі у міжнародному конкурсі інвестиційних проектів CFA Institute Research Challenge in Ukraine, який являє собою прикладний 2-х місячний кейс і виконується англійською мовою. У лютому

2016 команда студентів нашої спеціальності під керівництвом Лактіонової А.А. увійшла до десятки найкращих в Україні. У лютому 2017 роки команда студентів спеціальності «Фінанси і кредит» зайняла 6 місце в Міжнародній бізнес-грі «Корпорація ідей 4». В травні 2017 року студентка 4 курсу зайняла 3 місце в 4 Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Кредитно-банківська система» в КНЕУ.

Щорік кафедра організовує проходження студентами наступних видів практик:

• II курсу — протягом 2 тижнів (навчальну);
  • III курсу — протягом 4 тижнів (виробничу);
  • V курсу — протягом 6 тижнів (виробничу та науково-дослідну).

В рамках зміцнення зв’язків з підприємствами-базами практики стало традицією проведення спільних досліджень направлених на рішення завдань прикладного характеру.

Кафедра розташовується в м. Вінниця, за адресою: вул. Фрунзе 4, 3 поверх, 308 каб.

Контакти:

Тел.