Про кафедру

Кафедра «Міжнародна економіка» Донецького національного університету була створена у 1995 р. Її необхідність обумовлювалася інтенсивним розвитком зовнішньоекономічних зв’язків підприємств України.

Інтеграція вітчизняних підприємств на міжнародні ринки вимагає розширення спектру знань для успішного ведення справ і створення гідного іміджу українських компаній на міжнародній арені. У зв’язку з цим зростає інтерес до вивчення теорії і практики міжнародних економічних відносин, форм і методів участі вітчизняних підприємств у сфері зовнішньоекономічних зв’язків.

З моменту заснування кафедри «Міжнародна економіка» її очолював доктор економічних наук, професор, академік АЕН та АТН України, заслужений діяч науки і техніки Макогон Ю.В., під його керівництвом було сформовано наукову школу міжнародної економіки. Вагомим є особистий внесок професора Макогона Ю.В. у розвиток навчально-методичної, наукової та виховної роботи серед студентів, аспірантів та докторантів спеціальності. Станом на 2016 рік під керівництвом професора Макогона Ю.В. успішно пройшли захисти 18 докторантів та 61 здобувачів ступеню кандидата економічних наук, наукові здобутки яких є відображенням активної діяльності наукової школи кафедри.

Кафедра «Міжнародного бізнесу і прикладної економіки» почала свій розвиток у 2003 році зі створення завдяки проекту Європейської комісії TEMPUS CD_JEP 21132-2000 євроінтеграційної магістерської програми «Прикладна економіка». У 2008 році на кафедрі було відкрито програму «Магістр бізнес-адміністрування», а у 2013 році — ліцензовано спеціальність «Міжнародний бізнес».

У 2015-2016 році на кафедрі було відкрито дві освітні програми англійською мовою — магістратську програму General MBA та бакалаврську програму «International Business».

orexova.jpgКафедру «Міжнародного бізнесу і прикладної економіки» з 2009 року очолювала Орєхова Тетяна Вікторівна, доктор економічних наук, професор, Почесний доктор Господарської академії імені Д.А. Ценова (м. Свіштов, Болгарія), Відмінник освіти, автор понад 120 наукових та науково-методичних робіт, учасник чотирнадцяти міжнародних проектів за програмами Європейської комісії Tempus, Erasmus+, Британської Ради, європейського партнерства Matra, Cosmopolitan.

Професор Орєхова Т.В. пройшла стажування за програмою підготовки дослідників i викладачів для бізнес-освіти CEEMAN (м. Блед, Словенія), стажування в Університеті міста Сандерленд (Великобританія), Університеті Northumbria (м. Ньюкасл, Великобританія), Університеті імені Аристотеля (м. Салоніки, Греція), Університеті міста Барі (Італія), Університеті міста

Кордоба (Іспанія). Викладала курси лекцій як запрошений лектор в університетах Великобританії, Польщі, Болгарії.

Професор Орєхова Т.В. є учасником робочої групи ООН «Principles Responsibility Management Education».

Під її керівництвом підготовлено 12 кандидатів економічних наук.

Нова сторінка в історії обох кафедр бере свій початок восени 2016 року після об’єднання кафедри «Міжнародна економіка» та «Міжнародний бізнес та прикладна економіка» в кафедру «Міжнародні економічні відносини» під керівництвом доктора економічних наук, професора Орєхової Тетяни Вікторівни.